Історія виникнення класифікації ССМС

Між європейським і американським автомобільними ринками існує ряд певних відмінностей, починаючи з різних майданчиків для номерів і спідометрів і закінчуючи нормами законодавства з ПДР. Останнє визначає не тільки різні вимоги, наприклад, по освітлювальних приладах, а й з конструювання деталей, екологічної безпеки тощо. Таким чином, в Європі та США абсолютно різні вимоги і до складу і якості моторного масла.

У зв'язку з цим звична і загальновідома класифікація моторних масел американської організації API стала не зовсім зручною. Тому в 1972 році європейські автовиробники організували Комітет автомобільних конструкторів відкритого ринку ССМС, який вже через три роки представив власні вимоги до моторних масел для автомобілів Європи.

Єдиною великою відмінністю цих двох класифікацій було те, що в системі ССМС, крім моторних масел для бензинових і масел для дизельних двигунів, була виділена ще одна категорія - масла для дизельних двигунів вантажних автомобілів. В іншому європейська система просто адаптувала американські вимоги API і класифікувала масло по аналогічним видам, вказуючи невеликі поправки і доповнення.

Відповідно до системи ССМС за якістю моторні масла можна було розділити таким чином:

- Масла для бензинових двигунів G1, G2, G3, G4, G5;
- Масла для дизельних двигунів легкових машин PD1, PD2;
- Масла для дизельних двигунів вантажних машин D1, D2, D3, D4, D5.

Організація ССМС проіснувала аж до 1990 року, коли була перетворена на Асоціацію Європейських Автомобільних Конструкторів ACEA. Через шість років дана організація представила нову класифікацію, що стала повноцінною заміною ССМС.

Серед членів АСЕА такі автовиробники, як BMW, Mercedes-Benz, Audi, Volvo, Porshe, Rover, Ford-Europe, Renault, Crysler та інші. Саме ці компанії складають новітній список вимог до якості моторних масел, а також до їх допусків.