Кунжутне масло: 100% корисних жирів

Люди застосовують кунжутне масло вже більше тисячі років, його історія йде з древнього Єгипту та країн Сходу. Отримують дане масло з кунжутного насіння, про яке вперше згадував ще Геродот у своїх роботах. Оскільки насіння у рослини двох видів - чорне та біле, масло також виходить двох видів. Світле масло більш якісне, його найчастіше додають в салати і овочеві страви. Темне масло має більш інтенсивний аромат, тому застосовується переважно в азіатській кухні для додання блюдам специфічного смаку і запаху. Кунжутне масло прекрасно підходить для рибних і м'ясних страв, овочів, однак додавати його слід в кінці процесу приготування, оскільки воно швидко підгорає.

До складу кунжутного масла входять лінолева і лігноцеринова, пальмітинова і стеаринова жирні кислоти, фітостерини, сезамін, сезамолін, холін, а також вітаміни Е і К, магній, кальцій, фосфор і цинк. Завдяки такому унікальному складу термін придатності масла становить до 8 років.

Чим же корисне кунжутне масло? Регулярне його вживання збільшує кількість тромбоцитів, покращує згортання крові. Також його застосовують при хворобах серця, печінки, підшлункової залози. Воно також може виступати в якості проносного і глистогінного засобу.

Нерідко кунжутне масло використовують у лікуванні грипу, застуди, при сухому кашлі та астмі. Також з його допомогою роблять масаж проти артриту, поліартриту, ревматизму і остеохондрозу, а також різних болів у суглобах. Такий масаж покращує роботу серцево-судинної системи, еластичність м'язів і зв'язок. Кунжутне масло сприяє виведенню токсинів і шлаків з організму, що в кращу сторону впливає на роботу шлунково-кишкового тракту. У поєднанні з лимонним соком в рівних пропорціях дане масло служить гарним засобом загоєння опіків, фурункулів та язв.

Завдяки цим корисним властивостям, кунжутне масло використовують в якості основного засобу в національній індійській медицині — аюрведі.

Застосовують кунжутне масло і в косметології. Воно прекрасно підходить як пом'якшувальний і очищаючий засіб, оскільки має властивість проникати в клітини шкіри на глибокі рівні. Кунжутне масло уповільнює процеси старіння в організмі, будучи таким чином природним антиоксидантом. Найчастіше це масло можна зустріти в сонцезахисних засобах, оскільки воно також здатне поглинати ультрафіолетове випромінювання, а також швидко відновлювати клітини шкіри.