Правильна оливкова олія: яка вона?

Оливкова олія - ​​один з найкорисніших продуктів у нашому раціоні. Він не тільки містить у собі корисний вітамін Е, який дозволяє засвоюватися вітамінам А і К, але й олеїнову кислоту - речовину, здатну розщеплювати шкідливий холестерин і підтримувати рівень корисного. Вчені говорять, що склад жирних кислот оливкової олії недалеко пішов від складу кислот материнського молока.

Але не поспішайте бігти в магазин і купувати першу-ліпшу пляшку олії, тому що можна потрапити в халепу і придбати справжнього кота в мішку. Як же вибрати правильне масло?

Оливкова олія може бути трьох видів: натуральне, очищене і жмихове. Натуральне масло отримують без застосування хімічної очистки - тільки фізичним шляхом. Очищене масло піддають деяким хімічним процесам, які усувають з нього жирні кислоти і сильний специфічний смак. Така олія має більш низьку якість, ніж натуральне. Жмихове масло вважається найнижчим сортом, оскільки його отримують з отжимок під впливом високих температур і розчинників.

Не зайвим буде також розбиратися в позначеннях на імпортних упаковках. Так, якщо Ви бачите напис Extra-virgin olive oil - Вам пощастило, Ви потрапили на найвищий сорт масла, з низькою кислотністю (0,8%) і відмінним смаком. Не менш смачним маслом є і Virgin olive oil, чия кислотність не перевищує 2%.

Часто зустрічається Pure olive oil, яка являє собою суміш натурального та очищеного масел. Аналогічної сумішшю є і Olive oil, чия кислотність дорівнює 1,5%. Таке масло не має запаху.
Olive-pomace oil - вже не зовсім оливкова олія, оскільки є жмиховим і очищеним. Його можна додавати в їжу, проте корисних властивостей і смакових якостей в ньому значно менше, ніж у попередніх сортах.

І, нарешті, технічне масло Lampante oil взагалі не призначено для вживання в їжу.

Щоб масло довше зберігало смак і свіжість, його потрібно зберігати в прохолодному і сухому місці, куди не проникають світло і запахи. У холодильнику оливкова олія зберігати не рекомендується, оскільки в ньому може утворитися осад. Масло також можна піддавати дії прямих сонячних променів - саме тому дорогі сорти масла розливають в пляшки з темного скла.


Визначити смак масла можна по його кольору. Зеленувате масло було вироблено з недоспівших оливок, тому може гірчити. Масло фіолетово-синього кольору практично не має гіркоти, оскільки було зроблено зі стиглих плодів. Жовте масло роблять з переспілих оливок, а коричневе - з упалих на землю. Такі масла мають яскраво виражений солодкуватий присмак.

На пляшці якісного свіжого масла обов'язково вказаний термін придатності, країна-виробник та адресу виробника. Це також є показником «правильного» масла.