Ваніль проти стресу і для краси

Яка асоціація виникає в думках, коли ви чуєте слово «ваніль»? Напевно щось ароматне і неймовірно смачне. Саме тому ефірне масло ванілі, яке отримують з мексиканських ліан сімейства Орхідейних, і є одним з найцінніших.

Ацтеки з великою повагою ставилися до ванілі не тільки в якості прянощі, а й як до лікарського препарату, який здатен вилікувати такі захворювання, як диспепсія, епілепсія, хлороз, а також різні психічні відхилення і нервові розлади.

Ванільне ефірне масло вважається одним з найпотужніших афродизіаків, його також широко застосовують у косметології в якості поживного і заспокійливого засобу для сухої пошкодженої шкіри. Воно прекрасно знімає свербіння і подразнення, надає шкірі здорове сяйво. Крім того, ванільна олія захищає від комарів, які не переносять яскравого запаху.

Масло ванілі - хороший антидепресант, що знімає зайву дратівливість і безсоння, підвищує апетит, поліпшує пам'ять і концентрацію уваги.

Ефірне масло ванілі широко застосовується в косметології, зокрема, в засобах для волосся - гелях, мусах, шампунях і кондиціонерах. Дане масло в складі такої продукції дозволяє відновлювати структуру волосся, робити його більш гладким і слухняним.

В ароматерапії ванільне масло застосовують для ароматизації приміщення з метою надати йому більше затишку і спокою. Для цього достатньо 3-4 крапель олії на аромалампу.

Можна також приготувати ванну з ефірним ванільним маслом - для цього в гарячу (38 градусів) воду потрібно додати 6 крапель даного масла, змішавши його попередньо з сіллю, молоком і медом. Приймати таку ванну можна не більше 15 хвилин.

Ефірне масло ванілі використовують в якості доповнення до базового маслу при самомасажі. Досить пари крапель ванільного масла на 20 мг будь-якого рослинного і можна приступати. Також воно чудово підходить для розтирання тіла - 5 крапель ванілі на 10 мл рослинного масла, і ваша шкіра буде виглядати підтягнутою і сяючою.
 

Чудовий ванільний аромат можна надати вашим повсякденним косметичним засобам, досить додати кілька крапель до гелю або шампуню.

Ну і звичайно не варто забувати про схудлі властивості ефірного масла ванілі. Аромат ванілі сприяє швидкому насиченню організму, що дозволяє використовувати його для схуднення, не вдаючись до дієт.