Автомобільна продукція міститиме соєве масло

У сучасному світі як ніколи важливо зберегти екологію. Тому першорядне завдання світових виробників автомобільних масел і шин - це скоротити використання непоновлюваних вуглеців і якомога сильніше знизити згубний вплив продукції на навколишнє середовище. Для цього необхідно, щоб у виробництві брали участь поновлювані ресурси, наприклад - компоненти рослинного походження.

Одну з ідей того, як можна здійснити цей план, представила компанія Goodyear. Вже кілька років її фахівці працюють над створенням гумової суміші з соєвим маслом у складі. Саме соєва олія здатна не тільки знизити, але і практично виключити використання сирої нафти, необхідної для виробництва шин.
  
Якщо раніше в якості альтернативи використовували цитрусові масла, які мають високу ціну, то зараз на заміну їм може прийти соєве масло, яке є більш економічно вигідним.

Вигідне воно і технічно, оскільки соєве масло здатне продовжувати термін служби шин, до складу гуми яких воно входить, на 10%. Таким чином, збільшується і термін їх зношування.

На жаль, практичне застосування даної технології стане можливим не раніше 2015 року. Саме в цьому році компанія Goodyear обіцяє випустити першу партію шин, у складі яких буде соєва олія. Проте вже зараз видно серйозні перспективи розвитку подібної технології не тільки у виробництві шин, а й у виробництві моторного масла. Завдяки соєвим компонентам в найближчому майбутньому ціни на автомобільну продукцію можуть значно знизитися.