Допоможіть імунній системі ефірними маслами

Біолог-генетик, лікар-валеолог, аромафітотерапевт та мануальний терапевт Віталій Гайдук на прес-конференції «Оглядача» розповів про те, що ефірні масла можуть стимулювати імунну систему людини.

«Імунна система перша реагує на потрапляння ефірних масел в кров'яне русло за рахунок того, що до складу ефірних масел входять біологічно активні компоненти». На цьому принципі засновано профілактичну дію ароматерапії.

Зі слів медика, аромамасла залишаються ефективним і дієвим засобом від інфекцій навіть тоді, коли знижується ефективність застосування синтетичних антибіотиків. «Патогенна інфекція, бактерії, віруси і найпростіші не володіють властивостями для пристосування до ефірних масел з тієї причини, що кожен рік ефірне масло різне за своїм складом».

Також Гайдук підкреслив той факт, що ефірні олії є речовинами високої концентрації, через що слід дотримуватися дозування. При перевищенні дозування може з'явитися «небажана фізіологічна» реакція (печінкові коліки, напади, спазми).

«Якщо ефірні олії застосовуються з лікувальною метою, обов'язково потрібна консультація фахівця, щоб не нашкодити», - каже медик.

Емілія Крамар, психолог-ароматолог, культуролог, натуропат і ароматерапевт, назвала масла, які можна використовувати в профілактичних цілях від вірусних захворювань.

У приміщеннях близько 15 кв. м. рекомендується використовувати 4 види аромаолій: лайм - 3 краплі, бергамот - 3 краплі, ліналое - 2 краплі, елемі - 2 краплі. Ароматерапевт розповідає, що бергамот є універсальним маслом, що створює стан ясності розуму, підтримуючи в людині активність і, в той же час, спокій. Елемі має заспокійливу дію, дезінфікує і освіжає. Лайм нейтралізує токсичні сполуки, які містяться в повітрі.