Лаванда у боротьбі з грибком

Вчені-мікробіологи з Університету Коїмбра, який знаходиться в Португалії, довели, що ефірна лавандова олія здатна боротися з хронічними грибковими інфекціями, такими, як оніхомікоз - грибок нігтів. За їх словами, саме ефірне масло лаванди надає найпотужніший вплив на штами грибків, що виникають на шкірі і нігтях як дорослих, так і дітей. Це особливо актуально у світлі почастілих спалахів захворювання цими інфекціями.

Перевірці протидії з ефірним маслом лаванди піддали цілий спектр патогенних грибків. В її ході вченим вдалося з'ясувати, що екстракт лаванди, що міститься в олії, здатний знищити бактерії Candida та дерматофіти - патогенні шкірні штами. Бактерії Candida, незважаючи на своє безпроблемне існування в організмі навіть здорових людей, тим не менш здатні спровокувати шкірно-слизовий кандидоз та молочницю. Що стосується тих, хто носить в собі вірус імунодефіциту людини, то їх організм може постраждати від серйозних інфекцій в разі потрапляння грибка Candida в кров. Дерматофіти надають шкідливе вплив на шкіру, нігті і волосся людини, витягаючи з них креатин - важливу поживну речовину.

Медичні види лікування даних інфекцій в більшості випадку мають побічну дію. Крім того, багато бактерій проявляють небачену стійкість до ліків і інших препаратів, а грибкові інфекції, у свою чергу, частішають і поширюються, особливо, серед людей зі слабким імунітетом. Тому лікувальний ефект ефірного масла лаванди може стати безпечною і економічною альтернативою традиційному лікуванню. Серед дій даного масла: седативна, спазмолітична і антиоксидантна.