Від сонця шкіру захистять косметичні масла

Літо в самому розпалі, а значить сонце особливо активно висушує і старить нашу шкіру. Захищати її потрібно за допомогою сонцезахисних кремів, але чи завжди це зручно? Мало хто постійно носить із собою крем, а у деяких може бути алергія на його інгредієнти. У такому випадку можна замінити його базовим косметичним маслом, яке містить аналогічні фільтри від агресивних сонячних променів.

Завдяки своїй високій плинності, косметичні масла можна легко і швидко рівномірно нанести на шкіру, що посилить захисні функції. Базове масло однаково підходить як для шкіри тіла, так і для шкіри обличчя, не залишаючи жирного світлого сліду.

Кращим захистом володіє масло насіння малини, чий індекс захисту від ультрафіолетових променів становить SPF 28-50, і масло насіння моркви - SPF 38-40. Добре для захисту використовувати масло зародків пшениці - SPF 20, яке також містить багато вітаміну Е, що забезпечує шкірі молодість і пружність.

Непоганий захист дає соєве масло - ​​SPF 10 і масло авокадо - SPF 5-15. У крайньому випадку підійдуть оливкова і кокосова олії з індексом захисту SPF 2-8, мигдальне, масло ши, макадамії або какао - SPF 4-5.

Краще всього використовувати нерафіноване масло холодного віджиму, оскільки саме вони містять максимально високий індекс захисту та необхідні поживні речовини, які приносять шкірі користь. Однак потрібно бути готовим до специфічного запаху такого масла.

Косметичні масла можна змішувати з рослинними, щоб посилити їх захисні функції. Відмінно підходять один до одного масло жожоба і масло кокоса (50 мл до 30 мл відповідно), масло авокадо і масло малинового насіння (по 10 мл), масло моркви і масло ши (також по 10 мл) та інші.

Косметичні масла найкраще наносити на трохи вологу шкіру і повторювати цю процедуру слід кожні дві години, оскільки вони швидко вбираються і вимиваються морською водою.

Даними маслами також можна захищати і волосся, яке теж страждає від ультрафіолетових променів. Щоб волосся в кінці літа не виявилося тьмяним і ламким, після миття голови можна нанести на нього маску з масла ши, жожоба або реп'яхового (індекс захисту SPF 4).